5 Shades of Rouge


I love putting make up as you can easily notice from my previous posts. I can't decide which one I prefer first: whether a nice eye make up or sharp lips? Distinct and dark lipsticks are currently dominating my routine, I guess. Here is my Top 5. Kisses!
Makyaj yapmayı ne kadar sevdiğim tüm fotoğraflarımdan belli oluyordur herhalde. Göz makyajı mı, yoksa koyu ya da belirgin rujlar mı beni daha çok baştan çıkarıyor, tam karar veremiyorum aslında. Ama şu aralar rutinimi koyu renkte rujlarım domine ediyor diyebilirim. İşte benim "top5"im! Makyaj uzmanı değilim; ancak verebileceğim birkaç küçük tavsiye var. Öncelikle mat bordo ve kırmızı her zaman favorim. Mat ruj dudağı çok kurutan bir malzeme. İyi bir nemlendirme yapmadan sürmeyiniz. Ayrıca, her renkte edinemiyorsanız bile sık kullandığınız renkler için bir dudak kalemi edinin. Böylece hem keskin sınırlar çiziliyor; hem de ruj kolay kolay bozulmuyor. Bu sıkıcı tavsiyelerden sonra, son olarak: İstediğiniz rengi istediğiniz zaman sürün! "Ay bu çok iddialı durur mu acaba?" gibi toplumsal bariyerlere çarptırmayın kendinizi. Canınız ne istiyorsa onu yapın, isterseniz parlak bir kırmızı ruj sürüp sokak ortasında duck face selfie'ler yaratın. Kime ne?! Öptüm!
Not: Fotoğraflarda resmen evcilik oynadım, bu kadar yakından fotoğraflarım çekilmemişti hiç. Düz bakmaktan sıkıldım bir yerden sonra. Biz de eğlenelim dedik. -Saçlarımın çılgın tellerine aldırmayınız.- :)
From Left to Right / Soldan Sağa: Body Shop - No. 56Mac Matte Lipstick - Dangerous Body Shop Colour Crush - 201 Flormar Supershine - 525 , Nars Pure Matte Lipstick - Mascate

No comments :

Post a Comment