Touch of Orange

Can't I create an outfit under the name of office style chicness, even though there is no office that I need to go? I think, I can. I don't know if it's all the work that I have to do by sitting in a chair in front of a computer, I found  myself wearing these. I am having little affairs with my the turtlenecks recently. This orange one is new-in at home. So, It was dominated all the others. If there is really a phrase like "office chicness" (it always sounds funny to me), I woke up in that mood and went to a park instead. It's better not to hear all those stupid things in these days. especially if you are a swing-lover... :)
 Gitmem gereken bir ofisim yok diye ofis stili yaratamaz mıyım? Bilgisayar başında yapmam gereken çok fazla iş olduğundan mıdır bilmiyorum; ama kendimi böyle giyinmiş buldum. Bu sıralar boğazlı kazaklara olan sevgim tavan yapmış durumda. Dolabıma yeni bir renk girince de tüm kıyafetimi o domine etti. Eğer gerçekten "ofis şıklığı" diye bir şey varsa -bana biraz bu tabir komik geliyor nedense- bu modda giyinip bir ofis yerine parka yuvarladım kendimi. Şehri duymamak, kulakları tıkamak en iyisi şu gündem gürültüsünde. Hele bir de salıncak seviyorsanız... :)
ZARA MEN COAT (SIMILAR), MOD STAMINA TURTLE-NECK & PANTS, MANGO LOAFERS, YARGICI BAG (SIMILAR), KAYRA NECKLACE, SWATCH WATCH (BENZERİ)

ZARA MEN PALTO (BENZERİ), MOD STAMINA BOĞAZLI KAZAK & PANTOLON, MANGO LOAFER, YARGICI ÇANTA (BENZERİ) , KAYRA KOLYE, SWATCH SAAT (BENZERİ)

No comments :

Post a Comment