Green on Green

We discovered very different places since we had started to shoot photos. It's definitely the matter of perceptual selectivity. I wanted to wear something different than my recent "rock chic" mood. I was freezing before I left home. So, I wrapped myself up. As I mentioned my previous post, I feel optimistic these days. I basically live in a pink dreamy world. That's why you see pink and relaxing green this much on me today. I am also a bit excited about the upcoming event: The New Year! It's not that I have so big plans or anything. You know that feeling, don't you? :) By the way, this is the song of the day from me to you. It's almost weekend (?), hang in there people!
Evin yakınlarında ve okul yollarımızda ne kadar farklı yerler varmış da görmüyormuşuz. Tamamen algıda seçicilik. Kaç gündür büründüğüm sivri rock chic havasından daha farklı giyinmek istedim bugün. Nedense -önceki günlerin gazabından olsa gerek- ekstra üşüdüm. Dolayısıyla evden çıkmadan önce sarıp sarmaladım kendimi iyice. İyimserim bu aralar, içimdeki pembe dünyanın dışa vurumu gerçekleşti biraz üzerimde. Biraz da rahatlatıcı yeşil... Yeni yıla da çok az kaldığı için bir tatlı telaş içindeyim. Çok büyük bir planım olduğundan değil; ama olur ya öyle hani. Bugünün şarkısı da bu olsun. Haftasonuna az kaldı, dayanıııın! 
MOD COAT & SHIRT & PANTS, H&M JUMPER (SIMILAR) & SCARF (SIMILAR), NIKE DUNK SKY HIGH SNEAKERS, NINE WEST CLUTCH (SIMILAR), RAY BAN SUNGLASSES, I AM EARRINGS (SIMILAR) 

 MOD PALTO & GÖMLEK & PANTOLON, H&M KAZAK (BENZERİ) & ŞAL (BENZERİ), NIKE DUNK SKY HIGH AYAKKABI, NINE WEST ÇANTA (BENZERİ), RAY BAN GÖZLÜK, I AM KÜPE (BENZERİ)

No comments :

Post a Comment