TV or Fashion Shows?

"Hi, everyone. I am Ezgi and I am serialcoholic." Pek çok dizi de geçen benzeri repliklerden ilham alınarak yazılmış bir cümle. Evet, ben gerçek bir dizikoliğim.
 Ya da çok duyulan başka bir soru: "Giyinirken nelerden ilham alırsınız?" Listemin number 1'ı diziler ve filmler..
Bazı diziler ise stillere ve yaşam tarzlarına müdahele ediyor. Mesela, benim kim olduğuma göre; izlediğim diziyle beraber, gittiğim yerler, tarzım, kullandığım markalar değişiyor. Bazı diziler ise tam kalbimden vuruyor.
P.s: Her kırmızı yazıya tıkladığınızda bir başka yere ışınlanıyorsunuz.

         Sex and The City  Ladylike'lar - Carrie Bradshaw
Ladylike kadını gibi hissetmek için birkaç bölüm SATC izlemeniz yeterli. Carrie'nin büyüsüne kapılmamak elde değil. Bu kadınları tamamlayan tasarımlar Chanel'in atölyesinden, ayakkabılar ise Manolo Blahnik'ten çıkıyor. Onları Laduree'de bir fincan kahve eşliğinde macaron yerken ya da GiGi'de ellerinde Rose şarapları, balkabaklı cheesecake ısmarlarken görebilirsiniz.
         Mad Men → 60's 
Mad Men izleyecilerinin en çok kurduğu cümle "Keşke o dönemde yaşasaydık, her şeyin bir ruhu varmış." olabilir. Sadece karizmatik Don Draper değil; Mad Men kadınları ve tapılası kostümler de bu havayı yaratıyor. Mad Men ruhu taşıyan yuvarlak hatları ve çekici bakışlarıyla bu kadınlar; Cihangir - Demeti'de bir ellerinde uzun sigaraları, rakı içerken karşınıza çıkabilir. Unutmadan, Banana Republic'in çıkardığı Mad Men koleksiyonuna da aşinalardır.


         Hannibal → Sharp Dressed
Hannibal diyince ilk akla gelen şey Anthony Hopkins'li efsanevi film oluyor. O filmi çok sevmekle beraber, moda aşkımı tutuşturan asıl seri ilk sezonunu henüz tamamlayan ve başrolünü Danimarkalı aktör Mads Mikkelsen'in oynadığı dizi. Yeni Hannibal Lecter'ımız açık ara televizyonda en iyi giyinen karakter haline geldi. Şehirde Lecter erkeklerini Sunset'te göreceksiniz. Yemekten önce içtikleri bir duble viski üzerine az pişmiş, kanlı steak'lerini afiyetle yerken...


         Gossip Girl  →  Glamorous Babies
"Serena ne giymiş?" "Blair ne demiş?" "Nate'e ne oldu?"... sorularıyla uzar bu liste. Gossip Girl tutkunları, bu iki kızın aşk hayatlarından çok ne giydiklerini merak ediyor. Herkes kendince ilham alıp kendi tarzına uyguluyor. Hem Serena'cıları, hem de Blair'cileri; bir yandan La Boom'da çilekli mojitolarını hüpletirken, bir yandan da tüm enerjileriyle dans ederken rastlayabilirsiniz. Bu kızlardan korkun; çünkü şehirde olan biten her şey önce onların kulağına gelir. :)         Suits → Sofistike Formal'lar
Bir Harvey Specter kolay yetişmiyor. "Tailor made" takım elbiseleriyle her daim formal; bir o kadar da karizmatik. Suits kadınlarının ise erkeklerinden aşağı kalır yanı yok. Ayaklarında Louboutin'leri, "Red Sole"leriyle, şuh "Red Soul"lar... Suits ruhlu erkekler ve kadınları Mikla'da yedikleri leziz ve hafif yemeklerin üzerine, jazz club'da şampanya ve viski yudumlarken görebilirsiniz.    xoxoxoNo comments :

Post a Comment