Karaköy: in↑

Merhaba herkese!

   Bugünkü yazım yine çok yönlü yazılarım gibi olacak. Nispeten daha çok yazılı olanlardan yani. Çünkü anlatacak çok şeyim var! Önce arkaya güzel bir şarkı gelsin, dinlerken mutlu olalım diye. :) Buraya tıkyalarak dinleyebilirsiniz.

  Havalar bu kadar güzel giderken, sabah gözümüzü açınca güneşi görürken, kendimi evde zapt etmem zaten çok zor. Bir de bu hafta Fashion Week haftası olması, Karaköy ve dolaylarına bir yolculuğu zorunlu hale getirdi. Ben de fırsattan istifade uzun zamandır gitmek istediğim kafeleri gezmiş oldum. Fotoğrafları da Karaköy'de gezinirken çektik.

  Kıyafet detayları bu sefer daha ayrıntılı olarak, gittiğim yerlerle alakalı tavsiyelerle yazının en altında olacak.

  Herkese iyi eğlenceler! :)

   Önce kıyafetlerimden bahsedip, sonra sırayla birkaç foto daha koyup onların detaylarını paylaşacağım. Bugün aslında çok sıradışı ya da hiç alışılmamış bir şeyler giymedim. Aksine, hem ruh halim ititbariyle, hem de ortamın gerektirdikleriyle daha rahat, daha önce belki de burada yazdığım parçaları birleştirdim. Taytım daha önce de Movie Night yazımda giydiğim tayt. Mod Plaza / Mod - Tasarım by M.K. etiketli ürünlerden. Bu taytı bugün kot gömleğim ve Jeremy Scott'larımla birleştirdim. Kot gömlek de erkek kardeşimin dolabından, ekstra bol olsun diye seçtiğim bir parça. Markası Mavi Jeans. Bu kadar bol olmasa da muhtemelen pek çok kişinin bol bir kot gömleği vardır. Bence altına bu tarz sneakers'larla tamamlayınca güzel bir outfit oluşuyor. Bu sırada Nisan'da Nike'a yepyeni sneakerslar gelecek, benden söylemesi. :) Ama benim bu sezon favorimi görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. :)

  İçimdeki şifon bluz ise gömleğimin düğmeleriyle aynı renkte diye kullanmak istedim. Yani birbirini çeşitli yerlerden yakalayan bir bütün elde etmeye çalıştım. Mudo çantam da kahverengi detaylarıyla yardımcı oldu.  Aksesuarlara gelince... Genelde kahverengi, bakır ve kırmızı arasında döndü bugünümün takıları. Sanırım en çarpıcı ve esprili detay ise kolye. :) Erkek arkadaşımın mühendis olması kolyeyi benim için eğlenceli kılıyor. Lidyana'dan aldığım kolyenin daha da değişik çeşitlerini görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Didem'in İzi'nde mutlaka kendinize uygun, eğlenceli bir şeyler bulursunuz.

   Küpelerim yine annemdem. Gözlüğümü ise Six'ten almıştım. Swatch saatim de renk uyumuna katıldı, me like büyük saat! :)


    Uzun zamandır makyaj detayı vermediğimi farkederek bir eksiği gidermek istedim bugün. Kırmızı takılara uygun olarak kırmızı rujla tamamladığım makyajımın bence en çarpıcı noktası çift renk göz kalemi. Kırmızı göz kalemi tek başına çok iddialı ve hastalıklı gösteren bir renk. Ama ben çok sevdiğim için kullanmanın kendimce yolunu çift renkli ve çift şeritli yaparak buldum. Böylece rengin çiğliği kayboluyor. Mavi ağırlıklı giyindiğim için altına saks mavisi kalem çekip, üzerine bir sıra kırmızı geçtim ve saks mavisi rimelle tamamladım. İlk yapışta çok düzgün hizalayamayabilirsiniz belki; ama pes etmeyin, zamanla oluyor. :)


   Gelelim mekan tavsiyesine: Unter! Burası hem kafe, hem de restoran tarzında bir mekan. Bistro da diyebilirim. Çoğu zaman içerisi çok kalabalık. Dışarıda da masaları var. Atmosferin çok sempatik ve garsonlarının da güleryüzlü olması en başta beni cezbetmişti; ama tatlıyı yedikten sonra bir daha alkışladım mekanı.


   Bu yukarda gördüğünüz tatlının adı Karamelli Budino. Karamelli soslu bir çeşit puding; altında ve üstünde çikolatalı kurabiye ile servis ediliyor. Çok da lezzetli. Yemeklerini henüz yemedim; ama güzel kahveleri var. Yiyenler Balkabaklı Cheescake'i de tavsiye ediyorlar.


    Yukardaki fotoğrafta Karaköy'deki Fransız Geçidi'nde çekildi. Karaköy'e gidince mutlaka içindeki vintage gözlükçüye uğrayın. Çok ilginç gözlükler görüp bayılacaksınız.

   Daha önce Karaköy'de gittiğim başka mekanları da paylaşacağım, hepsini bir yazıya sığdıramayacağım kadar güzel yerler ve anlatılacak şeyler var çünkü. En yakın zamanda onları derleyip yazacağım. :)

No comments :

Post a Comment