Happy Birthday to Mert!

Selam herkese!

   Bu haftasonu erkek arkadaşım Mert'in doğum günüydü. Bu yazı ona ithafen yazılmış bir kutlama yazısı bir nevi. :) Bugünkü yazıda giydiklerimden ziyade, yediğimi, içtiğimi ve de makyaj ayrıntılarımı detaylıca paylaşmak istedim. Arka planda da güzel bir şarkı çalsın istiyorum ki daha da eğlenceli olsun diye. Şarkıyı buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.


Önce makyajımı anlatarak başlayım. Bu yukardaki fotoğrafı instagrama koymuştum, aslında aklımda makyajdan bahsetmek yoktu; ama farklı bir makyaj oldu. O yüzden yazmak istedim. Aslında çok kolay yapımı. Yüzümde sadece göz makyajı ve ruj var. Ben herhangi bir fondöten ya da allık kullanmadım; ama siz daha pürüzsüz isterseniz en başta altına fondöteninizi uygulayarak başlayabilirsiniz.

   Göz makyajı için gerekli olanlar: Kapatıcı, siyah far, siyah göz kalemi ve siyah maskara. Bir de küçük ve ince uçlu bir far fırçası...  Önce kapatıcı uyguladıktan ve güzelce yedirdikten sonra siyah farı ince uçlu far fırçasıyla gözümün en iç noktasından itibaren göz kapağıma uyguladım. Buraya kadar her şey normal. Burdaki hint gözün en iç ve en uç noktasına gidebilmek. Ama yapamazsanız da merak etmeyin, bir sonraki adımda göz kalemiyle de halledilebilir. Asıl farkı yaratan daha sonra göz kapağımında üst kısmına farı aynı şekilde sürmek ve fotoğrafta gördüğünüz gibi uç kısımları üçgen şekilde boyamak. Bu durumu yaratmak için önce fırçanın ucuyla üçgeni çizip içini doldurabilirsiniz. Far ile alakalı önemli detay bulaşıp saçılmıyo ve erkenden çıkmıyor olması. Bu açıdan MAC ürünleri çok başarılı, ben burda YSL far kullandım. Daha da siyah bir görüntü için, benim de yaptığım gibi fırçanın ucunu hafif ıslatıp farı uygulayabilirsiniz.


   Yukarda biraz creepy çıktığım fotoğrafı instagram filtresiz olduğundan koydum, detaylar daha belirgin diye. :) Göz farını uyguladıktan sonra, daha da belirgenliştirmek için eye-liner çeker gibi Kajal göz kalemi çektim, böylece daha sisli bir görünüm oluşuyor far hiçbir zaman o kadar siyah duramadığı için. Son olarak da çok güvendiğiniz, çok güzel kıvıran bir maskarayla gözler tamamdır. Ben Max Faxtor Fake Lash Mascara kullanıyorum, aşırı derecede memnunum. Kirpiklerinizi kaşlarınıza kadar yükseltiyor neredeyse.

   En son rütuşu da bordo mat rujla tamamladım bir gece çıkması söz konusu olduğu için. Bordo ve mat ruj pek çok yerde mevcut. Flormar'ından, MAC'ine kadar. Tonu herkeste farklı duracaktır tabii ki. Nars'ın pure matte'lerini tavsiye ederim bu konuda da. Bir de allık sürmememin nedeni de zaten gözlerimin ve rujumun iddialı olmasından. Çok aşırı buluyorum bu renklerle bir de allığı.  Kıyafete pek girmeyeceğim, daha önce giydiğim şeyler bazıları. Yeni olan ve zaten bugün için kilit detay olan gömleğim. O da Mod Plaza'dan ve yine Mod - Tasarım by M.K.

   Gelelim yemeğe... Birkaç farklı ortamda, birkaç farklı yemek yedik aslında. Doğum günü arifesi, kendisi ve ertesi şeklinde 3 gün kutlandı. :) Ben aklımda en çok kalan yemeği ve restoranı anlatacağım. Taksim'de, La Fontana'nın yanında, yıllardır gördüğüm; ama hiç mi hiç dikkat etmediğim ve sonradan dikkat etmediğime bin bir pişmanlık duyduğum bir yer: Varka!


  Burası Antakya yemekleri yapıyor. Eğer bir nebze olsun, ete düşkün, mezesever iseniz, hele de Antakya lezzetleri peşindeyseniz her yeri unutup buranın müdavimi olabilirsiniz. Biz olduk mesela. Sadece yediğim en iyi Antakya yemeği değil, en iyi mezelerdi hiç abartısız. Bana inanmıyorsanız tüm interneti tarayın, bir adet bile kötü yorum bulamadım. :)


   Servis, sunum, ikramlar, garsonlar çok memnun bıraktı bizi. Mutlaka bir ordövr tabağı söyleyin, bir de 2 kişilik bir tepsi kebabı. Alkol olarak bira ve şarap servisleri var yalnızca.


  Antakya yemekleri kadar tatlıları da meşhurdur, biz de yemeden kalkmadık tabii. Kabak tatlısı için çok mükemmel şeyler söyleyemeyeceğim, ortalama idi; ama künefesi on numara! Mekanın ambiyansı da pek şeker ayrıca. Vine'da şöyle küçük bir video'da yaptık atmosferini daha iyi yansıtsın diyerek:   Böyle geçti bu seneki doğum günü kutlamamız... İyi ki doğdun Mert'im! Nice yaşlara beraber! :)

Herkese iyi haftalar!

No comments :

Post a Comment