Two Tickets to Barcelona, Por Favor! -II-


Selam!

Bu kez gerçek İspanyol lezzetleri ve Girona'yı yazacağım. Bol bol fotoğrafla tabii ki. :)Tapastastastapas!

  Barcelona'ya vardığımız andan itibaren her yerde en çok karşımıza çıkan şey tapas barlardı. Hangisi güzel, hangisi güvenilir seçemiyor insan. Biz Carrer Mallorca'daki Catalana'ya gittik ve sonradan baktım ki Trip Advisor'da falan 4.5 almış burası. Zaten içerdeki kalabalık ve kuyruktan belliydi. İçerde envai çeşit tapas mevcut. Sorun şu ki gıcık bir garsona denk gelirseniz hepsini açıklamıyor. Çok fazla deniz ürünü var, o yüzden ilk seferimizde biz biraz yavaştan aldık, bildiğimiz şeylerden gittik. Sangria'sı çok lezzetli, tapaslar da çok güzel. Mekanın ambiansına ve atmosferine endeksle de uygun bir fiyata kalkılıyor. Tatlılarını da deneyiniz.


  Bir başka gece de Paella yemek için başka bir Tapas Bar'da bulduk kendimizi. Bu sefer daha cesur davrandık, çiğe yakın hafif pişmiş kalamarı da ekledik sofraya. Zaten bence Paella başlı başına cesaret isteyen bir yiyecek gibi. İlk defa denedim ben. Bitirdik o fotoğraftakini tamamen ama hiç olmasa da aramam yani. :) Bu tapasçının tapasları Catalana kadar mükemmel değildi; ama yine de güzeldi. Catalana'da Paella yok, o sebepten burayı da denemiş olduk. İsmi Taller Tapas, 2 şubeli bir mekan. Hangisine daha yakınsanız, hangisine yolunuz düşerse artık.


  Geldik Girona'ya... Ben Girona'yı çok çok beğendim, belki size abartı gelecek; ama Barcelona'dan bile çok beğenmiş olabilirim. Üstelik Pazar günü gitmemize ve neredeyse her yerin kapalı olmasına rağmen! Burası ile alakalı vereceğim ilk tavsiye devasa gözüken Sinema Müzesi'ne gidin! "Gözüken" diyorum, çünkü ben göremedim, biz vardığımızda kapanmıştı, çok içimizde kaldı. Biraz olsun sinema sevginiz varsa kesin çok eğlenceli olacaktır.


  Yemek olarak da bir tavsiyem var: DO Taverna. Ana meydanın içinde bir sıra lokanta var, onlardan birisi. Zaten içerisi tıklım tıklım, tenha sokaklara rağmen. Tam nehrin kenarına bakan masalara da oturursanız İspanyol havasını çok da güzel hissettiriyor. Her çeşit de yemek mevcut içerde. Bir de o kadar lezzetli. O kadar çok yemek yememize rağmen aşırı aşırı uygun fiyata doyduk ayrıca.


  İspanya böyleydi işte, bir dahakine daha kapsamlı, güneyinin de içinde olacağı bir tur yapacağız. O zaman yine fikirlerimi paylaşırım.

  Haa bu sırada Barcelona'ya gidip bisiklete binmeden gelmeyin sakın, tatilin en zevkli kısmı o ;)

No comments :

Post a Comment