Kızların Sinema Çıkarması


Selamlar herkese!

    Bu aralar işim gücüm çok yok; ama yakın zamanda bir seyahate gitmeyi planlıyoruz, onun hazırlıkları kafamı çok yoruyor. Bir de, evime döneceğim. İstanbul'u bırakma hazırlıkları yapıyorum. Bu kafa yoğunluğu içinde bir arkadaşımla fırsat bulduk da çok merak ettiğimiz Oscar'a aday "Silver Linings Playbook"a gittik. (Filmin IMDB bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.)

silver_linings_playbook_2012_academy_awards_umut_ısıgı    Filmi aslında çok beğendim, hikayesi güzel, takibi kolay, oyuncular iyi. Bradley Cooper beklentimin üstünde, Robert De Niro ve diğer yan karakterler döktürmüş.  Kesinlikle sinemada izlemeye değer bir film. Ama bence bu filmle Jennifer Lawrence'in Altın Küre'de "en iyi kadın oyuncu" ödülünü alması biraz fazla. Bakalım onca adayklıkları varken, Oscar'da ne yapacaklar?

    Sinemaya dahi gitsek gece çıkıyorum diye, biraz casual'ın üstünde giyinmek istedi canım. Bugün özellikle sevdiğim detay ojelerim oldu.


    Golden Rose'un bu serisinden kırmızısını daha önce yazmıştım. Ne yalan söyleyim bu altın yaldızlıyı daha çok beğendim. Yalnız sakın ama sakın altına bir kat cila sürmeden denemeyin! Sonra çok eziyetli silmesi.


    Bugün makyaj olarak klasik, uzun eyeliner + yeşil rimel yaptım. Bu sırada Body Shop'ın yılbaşı için çıkardığı özel serisinden bal ve vanilya aromalı olan fotoğraftaki sarı kremini tavsiye ederim. Mis valla, mis.


    Takılarımı da yüzüklerim hariç daha önce yazmıştım. Yüzüklerim annemin bana hediyesi. Gümüş - sarmal olan özel tasarım, ön kısmında küçük, yeşil bir zümrüt taş var. Diğeri de değişik bir taştan, hareli bir yeşil.


    Bugün çok uzun zamandır takmadığım ve takmayı özlediğim bir kolye var boynumda. Her zaman taktığım, tasma şeklindekilerden daha farklı, uzun bu sefer. Zümrüt yeşili taşları var, ortasındaki kalpli aparattan kendin bağlıyorsun kolyeyi. Yüzüklerim, hırkam ve rimelimle iyi bir uyum yakalayacağını düşündüm. Taaa üniversite hazırlıkta Asmalımescit'ten, bir tasarımcıdan almıştım. Şimdi kapanmış orası.


    Küpemi de geçmiş senelerde Accesorize'dan almıştım. Kuş yuvası şeklinde. 


    Bu fotoğrafta makyajım daha belirgin, alt zemine far olarak parlak, açık gri bir far sürdüm. Allık ve ruj yok bugün. Parfüm olarak da gece için daha uygun olacağını düşündüüm, erkekimsi koku Calvin Klein'ımı sıktım.


    Saçımı tam ortadan ayırıp, iyice yapıştırıp topladım. Havadan mıdır, nedendir bilmiyorum; ama ne yaptıysam sabitleyemedim tam bugün. Tel tel çıktı tepemden.
    Bugün kıyafetlerimi uzun hırkama uydurmak istedim. Aslında etek ve hırka çok tezat renklerde; ama yine de benim hoşuma gitti renkler beraber. Eteği geçen yaz Pull & Bear'dan almıştım. Yağmur botlarım ise Yargıcı. Onun dışındakiler yine Mod Plaza'dan.


    Hırkam eski aslında; ama gardrobuma koyup unuttuklarımdanmış, yeni keşfettim sayılır. Koyu yeşil, kolyem gibi. Uzun bir hırka, boynundan büzdürüyorsun. Kendinden ince ince çizgili gibi. İçimdeki krem bluz ise yarasa kollu, kolları hafif işli, desenli.    Bugünü, yine Mod Plaza'dan aldığım siyah, kaşe montumla tamamladım. Kalın örgü kaşkol ise Accesorize, eski sezon. Bu kadar uzun bir atkı dolayıp, alttan da hırka çıkınca biraz daha salaş bir görünüm oldu. Öyle de daha iyi oldu sanki. :)

Keyifli okumalar! 

No comments :

Post a Comment