Her Şey Desenliyse N'olmuş?

Selamlar yeniden herkese!

    Bu aralar bu senenin Oscar adayı / Altın Küre ödüllülerini izliyorum. Zaten son birkaç yazımda da bunlardan bahsediyorum. Ama bugünkü bir başka...


amour_aşk_michael_hanekeamour_aşk_michael_haneke     Dün Michael Haneke'nin Amour'unu izledim. Şu ana kadar bahsettiğim filmlerden ayrı bir tarzı ve yeri var. Daha ağır akışlı, konunun ve detayların ön planda olduğu filmlerden. Haneke'nin diğer filmlerini izlediyseniz o ağırlık var yine. Ama o kadar da gözünüz korkmasın. Bir Alejandro González Iñárritu filmi kadar ağır değil ki ben onu da çok severim. Bu sene Altın Küre'de bu filmle "En İyi Yabancı Film" ödülünü aldı. 5 ayrı dalda da Oscar'a aday. 

    Konu çok gerçek, hepimizin yaşama ihtimalimizin çok yüksek olduğu korkulu rüyalarımızdan belki de. Yaşlılık, sevgi, aşk temaları... Her şey var. Az konuşma, uzun bekleyişler, az müzik var; ama kendinden melodili gibi. Bazı sahnelerde içim çok acıdı, izlemekte zorlandım.  Neyse daha fazla, anlatmayım, izleyin bir an önce. 


   Filmde yaşlı amcanın üzerinden hiç çıkarmadığı bir hırka vardı, çok dikkatimi çeken. Aslında bu sabah gardırobu ilk açtığımda öyle bir gri hırka giyeceğim diye yola çıktım. Çok farklı bir yerde bittim. :) Sırasıyla şöyle gelişti:

Victoria's_Secret_Pears_armut_Aromalı_kahverengi_ruj

    Gözüme yeşil kıyafetlerim çarptı hep bugün. Öyle olunca renk uyumu olsun istedim, kreme kadar. Victoria's Secret'tan aldığım armut aromalı kremi sürdüm, Tom Ford - Black Orchid ile tamamladım. Bugün normal makyajıma bir değişiklik katıp koyu kahve ruj sürdüm. Ben beğendim aslında; ama en başta alışamadım kendime. Şimdi iyi. :)


     Üzerimdeki yeşil bluzun yeri ayrı. Bence çok orijinal bir hırka. Kruvaze geliyor, her yeri işli. Mod Plaza'dan almıştım. İçimdeki tişörtü de dolapta rastgele buldum, yakışır diye düşündüm bu bluzla.

     Kolyemi annemden almıştım, ona da hediye gelmiş. Yeşil kumaşın üzerine işleme boncuklar ve sallantılar! Baktıkça daha çok seviyorum, ne yalan söyleyim. Çok çok beğeniyorum. Aslında bu kolyeyi takarım diye yine böyle işli bluzumu giydim.


Bugün hem kolyenin, hem bluzun arkasında sürprizleri var! Bluz arkadan da işli, kolyenin ise arkadan da sallantıları var.


    Dantel işli uzun hırkam yine Mod Plaza'dan. Bildiğin TV'lerin üzerine örtülen el işinden. Çok iyi fikir bence!


    Bu dantelli hırkayı giyince, dantel işi gibi olan ve aynı renkte olan konçlarımla tamamlayım dedim. Bence güzel bir uyum oldu. Her zaman giydiğim yağmur botlarım da montumla aynı tarz gibi. Böylece içten dışa, her şeyi birbirine bağladım.


    Montum vizon rengi, kapitone montlardan. Boyu, kemeri, kapüşonu ideal gibi bu mont için. Ama ben modele göre daha uzunlarını da seviyorum.


    Aslında bence, bugün benim yaptığım gibi, hava çok çok soğuk değilse böyle kemerli montları önü açık kullanmak daha güzel. İçindeki renkler de ortaya çıkıyor. Kemerle de daha modern gözüküyor sanki.

    Mont da yine Mod Plaza. :)


    Gelelim bugünün yüzük ve saatlerine. Bugün şu ana kadar taktığım -bence- en özel yüzükler var ellerimde. Özellikle sol elimde olan bir başka. Taşı renk değiştiriyor. Çok da ilginç bir tasarımı var.

 
    Yüzüğün iki tarafında da böyle bir Çin hanı var. Çok büyük ve çok yüksek bir yüzük. Yüzüklerin ikisi de özel tasarım.         Saat ise annemin hediyesi, Longines. Koyu yeşil kordonlu. Yavruağzı küpeler ise aslında çok basit, mikadan, her yerden bulunabilecek türden bir şey. İçimdeki tişörtle cuk oturdu.

    Bugünlük bu kadar! Yeni yazı geliyor yine. Takipte kalınız. :)

No comments :

Post a Comment