Green Lantern / Green Jacket

   Oscar adayları açıklandı! Ben de koleksiyonumdaki Oscarlı filmleri baştan izleme kararı aldım.  Wall Street'le başladım bu işe. Michael Douglas en iyi erkek Oscar'ını almış bu filmle. E almalıymış da zaten. Çok ağır bir konu olmasına rağmen ful konsantrasyon izledim ikinci defa izlememe rağmen. Henüz izlemediyseniz ve Michael Douglas, Charlie Sheen severseniz yumulun filme. 2.si de çekildi 2010'da; ama o bunun gibi iyi değil.

   Film para üzerine dönüyor, yemyeşil, herkes Wall Street adamı, herkes takım elbiseli. Ben de bugün ceket giymek istedim bu yüzden. Hem de yeşil ceketimi.


    Filmim "Wall Street", dvd kapağı bile yeşil, ceket yeşil, takılar yeşil detaylı, portföy cüzdanım yeşil. Normal giyindiğimden biraz daha fazla ofis tipi gibi bugün.      Hazırlanırken mum bile yeşil olsun dedim; ortamı da kendime uydurunca daha iyi hissediyorum kendimi. Parfüm Michael Kors, krem Body Shop yeni seri. Vanilyalı, ballı. Son zamanlarda en sevdiğim koku. Çok kalıcı.

     Bana mesaj atan, takip edenler; hep ortak olarak "Daha çok ve daha büyük fotoğraflar koy." diye rica ettiler. Ben de daha çok fotoğraf koyacağım bundan sonra. Makyajımı ilk yazım olan İlk Post'um: Runaway Love 'dakinin aynısı yaptım. Gümüş grisi far, kuyruklu eyeliner ve yeşil rimel. Bu kadar! :)
     Saçlarıma hiçbir şey yapmayayım, kuruttuğum gibi kalsın dedim, zaten ceket falan giyeceğim, iyice resmi durmasın istedim.
    Kolyemi Zara'dan aldım. Sahip olduklarımın favorilerinden. O kadar uzun süre aradım, o kadar çok Zara gezdim ki... FNO'da görüp almadığıma pişman olacak kadar çok!
     Küpelerimi annemden çarptım. Rengarenk bir çiçek. Ama çok zarif bence. Bomboş giyinsem bile renk katıyor.


Üstümdeki her şey Mod Plaza'dan. Ayrıca: "Basic beyaz tişört forever!"    Dün çekim yerimizi değiştirmiştik, ben burayı daha çok sevdim, yine burda, Vino'mun önünde olsun istedim.


Altımdaki siyah pantolon, tayt değil yani. Kumaş, kalem pantolon, paçalarında fermuarı var hatta. Mod Plaza'dan o da. Bu sene aldığım, yeni sezonun ürünü. (Anne/baba konuşması gibi oldu ürün deyince benim için:))     Ceketin yeşilini sevip aldım, ceket olmasından öte. Laciverti de vardı, hala satılıyor mağazada. Yeşil portföy de Matraş'tan, yılların eskitemediği bir cüzdanımsı. Onun da yeşiline vurulup almıştım çok seneler önce.


      Hafiften şık olmak istiyor; ama aklınıza hiçbir şey gelmiyorsa; bir ceketinizin içine beyaz tişört patlatın, kot ve topukluyu da çektiniz mi öyle de bir güzel olur ki. Her zaman işe yarıyor. Kot yerine, böyle kalem pantolonlar da tercih edebilirsiniz. Bence öyle de yapın zaten; ama renkler tutuyorsa.     Bu da ceketin önden görünüşü. Bence rengi birinci, düğmeleri ikinci "benialdiyebağıran" ögeleri. Ceket alırken de rengine falan tabii ki dikkat etmeli; ama en önemlisi kesimi. Rengarenk, uzun, tarz ceketler alacağız diye insanlar çok kalitesiz duruyor. Öyle olmasın, aynı fiyatta eminim ki daha düzgün kalıplı bir şeyler vardır. Kalıbı siz uymadıysa ya da düzgün durmuyor, buruş buruş duruyorsa hiç sevdalanmayın derim.     Ojem; Golden Rose - no. 349. Yanar dönerli, yeşilden altın sarısına parlıyor. Tam ihtiyacım olan renk. Ben en başta çok mu alaturka durur, sevmem mi acaba diye düşündüm; ama doğru yerde sürünce pek de öyle durmuyor sanki. Sol eldeki yüzük Top Shop, bu sezon. Sağdaki de annemim tasarımlarından. Saat siyah yılan derili, mermer kaplamalı gibi kasası. Yeşil bileklik Yargıcı; ama çok eski. Siyah ise Çeşme hatırası. "İnsan neden Çeşme hatırası diye siyah renk alır ki?" diye geçirdim şu an içimden.    Bu çizmelerimin yeri ayrı, alırken kimse beğenmemişti çünkü. Ama ben çok severek giyiyorum. Süet, kauçuk tabanı. Renkli kısmın içi kürklü, sıcacık. Dışı da hasırdan örgü. Valla bence çok orijinal bir fikir ve de çok severek giyiyorum. İlgilenen varsa, Mod Plaza'da satılmakta halen, krem rengi de mevcuttu en son.


Herkese keyifli okumalar, finallerde başarılar ve çizmeyi süs olsun diye giyeceğimiz güneşli haftasonları! :)

No comments :

Post a Comment