Ezgi in da House!

Merhabalar!!

    Dün Oscar adayı filmler izlemeceme "Lincoln" ile devam ettim. Film Abraham Lincoln'ün hayatını anlatıyor. Yani bir kısmını. Ben çok değerli buldum filmi. Yönetmen Steven Spielberg tecrübesi ve yeteneğini konuşturmuş. Film 1800'lü yıllarda geçiyor; ama her anı çok gerçekçi.
    Yalnız film olaydan çok durum anlatıyor. Biraz ağır bir film. İkinci yarıdan itibaren daha hızlı. Aksiyonu bol filmler sevenler sıkılabilir. Yine de Daniel Day Lewis'in mükemmel oyunculuğu için izlemeye değer. Bence tam da Akademi'nin beğeneceği bir film yapmış abiler. Oscar alır diye düşünüyorum ben.

    Aslında filmi izledikten sonra biraz modum düştü, üzüldüm yine; ama heyecanım geçmedi yine de. Heyecanlıydım çünkü saçlarımı kestirecektim. Neyse oraya gelmeden en baştan başlayayım yine.


    Bugün evde bu kremimi buldum, çoktandır kullanmadığım. Natural Theraphy'nin Limonlu Cup Cake aromalısı. Ama valla kek gibi kokuyor. Ben normalde limon kokusunu çok sevmem kremde falan; ama böyle iştah açıcı olmuş.


    Bugün yine farklı bir ruj buldum evde. Çok uzun zamandır koyu bordo, mora çalan bir ruj arıyordum. Meğersem varmış. Dior'un Shine serisinden. Yine de hala çok mat bir bordo aramaktayım. 

    Küpeler ve yüzükler annemin dolabından yine. Instagramda paylaştığım en son fotoğraf (Buraya tıklayarak görebilirsiniz.) yüzüklerimizin bir kısmı yalnızca. :) Daha paylaşacağım çok şey var.


   Makyajım normalden farklı bugün, sadece far. Beyaz ve gri tonlarında. Çok koyu bir ruj sürdüğüm için fazla abartmayım diğer taraflardan dedim.

    Saçımın son hali de bu fotoğrafta. Bir tarafını baya bir kısa küt kestirdim, diğer tarafa doğru uzuyor.


    Gelelim kıyafetlere.. Klasik dar paça, lacivert bir kot var altımda. Pull&Bear'dan. Kemer piti kareli, siyahlı, kremli. Babamın o da. İçimdeki bluzu ve ayakkabıları Mod Plaza'dan almıştım. Bluz klasik, siyah bir şey, yalnızca yakasında bir şeyler var.

   Bugünü özel yapan şey üzerimdeki uzun, süet yelek. İçi renkli kürklü. Annemin 20'li yaşlarından, şimdi bana kaldı. :)


    Aslında çok kalın bir şey, biraz kolsuz mont gibi. Yandan cepleri var. Ama arkası da ayrıca hoşuma gidiyor.


    Belinden kemeri ve içinin kürkünden çizgileri var. Bir de bu fotoğrafta saç kesimim de belirgin olduğu için ayrıca büyülterek koymak istedim.
    Bunun dışında üzerime bir de ince bir mont almıştım, kahve tonlarında bir şalla. İkisi de Mod Plaza'dan. Sanırım Zara'da da çok benzer bir modeli vardı montun. Montun önden görünümü herkes için aynı; ama bana özel arkada başka bir sürprizi vardı:


    Bu arkasındaki kelebeği annem kendisi yapmış! Ben o kadar yakıştırdım ki en başta zaten var olan bir parça sandım. Tam olarak montun stiline uygun duruyor bence. Ellerine ve fikrine sağlık anne!


    Yüzükler yine özel tasarım. Zevkime uygun, büyük büyük. Saati de yine kazağımın üzerine taktım, başka bileklik de olmadığından böyle daha uygun geldi.   Son olarak bir de yeni beremle bir fotoğraf. Leopar desen gibi duran, ama köpek desenli ve polardan. Arkası da büzdürmeli. Hani şu genelde sporcuların taktığı türden. Yine Mod Plaza'dan.


    Bu çekimleri Mod Plaza'da yaptık. Devamında da birkaç şey çekeceğim burada. Umarım eğlenerek okumaya devam edersiniz. :)
   

1 comment :

  1. Renklerin uyumu da tarzın da şahane! Kimsenin cesaret edemediği kombinler sana çok gidiyor! :))

    ReplyDelete