"Altın Sarısı!"

Merhabalar!

    Bugün o kadar yoğun bi gündü ki benim için. Oturup uzuuun, uzuuun müziğimi dinleyip hazırlanamadım bile. O yüzden hızlı bir yazı yazacağım; ama Fonda müziğimiz eksik olmasın yine de. Bugün en çok duyduğum, tesadüfen her yerde çalan bir şarkı... Şarkıya buradan ulaşabilirsiniz. Benim gibi herkesin son zamanlarda çok duyduğu bir şarkı. Hatta bıkmış bile olabilirsiniz belki. :) Öyleyse iyi eğlenceler!

yaldızlı_simli_bluz
    Bugün biraz yaldızlı bir gün. Kıyafetimi seçtiğim anda makyajımı çizdim kafamda. Aynen yaldızlı ama koyu bir makyaj olacaktı.


   Makyaj hakkında birkaç arkadaşım mesaj atmıştı, "Ayrıntılı yazar mısın?" diye. Ayrıca bir yazıyı sırf bu konuya ayrımak istiyorum aslında; ama burda da biraz bahsedeceğim şimdi. Bugün, mesela, en başta  zemine ve kaş çizgisine kadar altın sarısı far sürdüm. Sonra sadece göz kapaklarıma siyah far sürüp, far fırçasıya biraz dağıttım. Smokey Eyes kalemim ile önce dışına, yani göz kapaklarımın en üst noktasından bir şerit çektim dışa doğru. Sonra da kirpik diplerimden eye-liner çekermiş gibi sürdüm. Hem alta, hem üste. Yani gözümün üzerine içi boş bir kutu yaratıyorum kalemle, içi de farla doluyor. Daha dumanlı bir görünüm için kalemin arkasındaki süngerle istediğiniz gibi dağıtabilirsiniz. )Püf nokta: Eğer çok dumanlı istiyorsanız kalemi ince çekip dağıtın.) Yeşil rimelimi sürdüm sonra da.


   Yukarıdaki fotoğrafta o bahsettiğim boş kutu gibi şekil daha belli. Bunu eye-liner ve açık renk far üzerine yaparsanız daha da belirgin oluyor tabii.

yaldızlı_simli_bluz_beyaz_ipek_gömlek

    Bugün içimdeki gömleği tek başına mı giysem acaba diye de düşündüm; ama sonra onu başka zamana erteledim. Gömlek Mod Plaza'dan. Şık, ipek bir gömlek. Düz, beyaz... Yaka uçlarında altın sarısı metal detayları var. Üzerimdeki göz alıcı bluz da yine çok severek aldığım bir Mod Plaza ürünü. Gerçekten son zamanlarda en beğenerek kullandığım şeylerden biri. Gece çıkmasında falan da şık durur diye düşünüyorum.


   Streç taytımsı kotumu da Mavi'den almıştım. Bugün ben postal giymeyi tercih ettim, topuklu giyecek günümde ya da ortamda değildim; ama bu kıyafetin altına topuklu giysem bence güzel bir gece çıkması kıyafeti olurdu.


   Saçlarım da yine olduğu gibi. Yine kestireceğim sanırım, bir kere kısa saçlı oldu mu, sonra insan saç kestirme hastalığına tutuluyor.


    Bir de bugün lisede kendi ördüğüm atkıyı taktım. Üstümdeki bluzlar biraz daha şık belki, onu kendi tarzımla uyuşturmak için biraz daha spor şeyler katmak istedim. Atkı gibi, postal gibi...   Montumu da Mod Plaza'dan almıştım, lisenin son yıllarında. Hala severek giyiyorum. Biraz kürkü de var boynunda, istersen çıkabilen.   Bugün üzerimdeki kıyafetler çok parlak parlak olduğu için daha küçük takılar taktım hep.

yaldızlı_simli_bluz_beyaz_ipek_gömlek


   Kolumda kahverengi yılan derisi kayışlı, altın rengi kasalı bir saat var. Markası Maurice Lacroix. Bilekliklerim yine Zeynep Abla'dan. Yüzük ise yine özel tasarım, ikisi de birbirine bitişik yüzükler var ya, onlardan.


   Boynumdaki kolyeyi geçenlerde H&M'den almıştım. Bir sürü kalın zincirden oluşuyor. Bir de bu fotoğrafta gömleğin yaka uçlarındaki metal detay daha belirgin olduğu için koymak istedim.


   Küpelerime gelince, her yerde bulunabilecek türden, altın toplar. Gömleğin düğmeleri de aynen böyle altın top şeklinde, o yüzden aralarında bir uyum olsun diye bunları taktım.


   Son olarak postallarım... Çok bir özelliği yok aslında, dümdüz, rugan postal. Bir de kısası vardı benim bunlardan. Bunu farklı kılabilecek bir şey varsa o da boyunun normalin biraz üzerinde olması olabilir. Bu postalları da Floransa'dan bir butikten almıştım; ama çok benzerlerini en son Nursace'de görmüştüm.

  Herkese iyi haftasonları! :)

6 comments :

 1. altın sarısı favori rengim:):) sana da çok yakışmış güzel bir kombinasyon özellikle takılar çok hoş :)

  ReplyDelete
 2. bu outfiti çok beğendim ezgim o kazak ve h&m kolye super bi kombinasyon olmuş!! (ECE)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Holey o zaman! Sen beğendiysen olmuştur ki :)

   Delete
 3. Bende çok beğendim herşeyiyle harika olmuş! :)

  ReplyDelete
 4. Çok teşekkür ederim Duygu’cum :)

  ReplyDelete